Sari la conținut

vineri, 6 noiembrie 2026

Business, startup-uri și antreprenoriat din România

Afaceri Startup Românești

Rezultate

Profitul Aerostar a crescut cu peste cincizeci la sută în primele nouă luni

Veniturile din exploatare au crescut cu 23,8%! Rezultatele financiare ale companiei de apărare și aeronautică au surprins piața prin un salt spectaculos al profitabilității, cu creșteri de două…

Profitul Aerostar a crescut cu peste cincizeci la sută în primele nouă luni

Veniturile din exploatare au crescut cu 23,8%!

Rezultatele financiare ale companiei de apărare și aeronautică au surprins piața prin un salt spectaculos al profitabilității, cu creșteri de două cifre în aproape toate indicatorii cheie. În primele nouă luni ale anului 2026, Aerostar S. A.

a înregistrat un profit net de 111,4 milioane de lei, o performanță cu 57,4% superioară față a 70,8 milioane înregistrate în aceeași perioadă a anului precedent.

Această expansiune a fost susținută de o creștere a cifrei de afaceri cu 20,7%, care a atins 529,7 milioane de lei, o cifră care reflectă cererea robustă pentru componente aeronautice și sisteme de apărare.

Pe piața de capital, acțiunile companiei au reacționat cu prudență, deși titlul a înregistrat o apreciere de aproximativ 110% de la începutul anului. La momentul redactării, în ședința de tranzacționare aflată în desfășurare, prețul acțiunii se stabiliza la 19,75 lei, în scădere cu 0,25% față de închiderea anterioară.

Raportul financiar pentru primele nouă luni a fost publicat înainte de deschiderea bursei, la ora 8:32, ceea ce a permis investitorilor să analizeze datele înainte de începerea tranzacțiilor. Deși titlul a deschis la 19,90 lei și a atins un vârf de 20 de lei, avansul nu s-a menținut, lăsând acțiunea în teritoriu negativ în timpul ședinței.

Analiza detaliată a rezultatelor pe bază trimestrială dezvăluie o imagine mai nuanțată pentru trimestrul al treilea. Calculările efectuate prin diferențierea dintre raportul pe nouă luni și cel semestrial indică o încetinire a ritmului de creștere în perioada iulie–septembrie. Cifra de afaceri pentru acest trimestru a crescut cu 9,9%, ajungând la 136,7 milioane de lei, dar profitul net a rămas practic staționar, la 24,72 milioane de lei, comparativ cu 24,67 milioane în anul anterior.

Această stagnare a profitului se explică prin creșterea rapidă a cheltuielilor de exploatare, care au urcat cu 30,8%, mai repede decât veniturile din exploatare, care au crescut cu doar 23,5%.

În consecință, profitul din exploatare pentru trimestrul al treilea a înregistrat o scădere de 5,7%, la 24,5 milioane de lei. Comparativ cu trimestrul al doilea, vânzările au fost cu 31% mai mici, iar profitul net cu 46% mai mic.

Această variație are o componentă sezonieră semnificativă, având în vedere că în 2025, vânzările din trimestrul al treilea au fost cu 14,6% sub cele din al doilea.

Structura veniturilor arată o dominanță clară a fabricației de produse aeronautice, care a generat 281 de milioane de lei, o creștere de 25,8% și o pondere de 53% din totalul afacerilor. Compania atribuie acest avans la cererea crescută și la respectarea strictă a termenelor contractuale.

Portofoliul de clienți include componente pentru aeronavele comerciale Airbus A320, A321, A330 și A350, precum și pentru modelele Boeing 737, 767 și 787, dar și pentru aeronavele de afaceri ale mărcilor Gulfstream, Dassault și Bombardier.

În paralel, activitatea de mentenanță pentru avioanele comerciale din familiile Airbus A320 și Boeing 737 a adus 153 de milioane de lei, o creștere de 12,1%, în timp ce vânzările de sisteme pentru apărare au urcat cu 24,2%, la 85,8 milioane de lei.

Din perspectiva geografică, Europa rămâne pilonul principal al exporturilor, generând 370,4 milioane de lei, o creștere de 32,1%, reprezentând 69,9% din totalul vânzărilor. În schimb, piața Asiei a înregistrat o scădere abruptă de 37,5%, ajungând la doar 40 de milioane de lei, o tendință atribuită serviciilor de mentenanță pentru aviația civilă.

Alte regiuni au înregistrat, de asemenea, scăderi: Africa cu 10,1% (18,9 milioane de lei) și zona Canada–SUA–Mexic cu 11,3% (14,3 milioane de lei).

Pe plan intern, livrările în România au înregistrat o creștere remarcabilă de 49,8%, atingând 86 de milioane de lei, ceea ce a dus la o scădere a ponderii exportului în cifra de afaceri totală, de la 87% la 84%.

Pe planul costurilor, veniturile din exploatare au crescut cu 23,8%, la 557,9 milioane de lei, inclusiv o creștere a stocurilor de produse finite și producție în curs de 26,9 milioane de lei. Cheltuielile de exploatare au urcat cu 19,3%, la 449,2 milioane de lei. În interiorul acestor cheltuieli, cele legate de materiale au crescut cu 30,3%, la 235,8 milioane de lei, o consecință directă a creșterii vânzărilor cu 31,1%.

Cheltuielile cu personalul au înregistrat o creștere moderată de 11,8%, la 171,8 milioane de lei, după aplicarea unui pachet de majorări salariale de 10,5% din luna aprilie.

La finalul perioadei, compania avea 1.950 de angajați, cu 71 mai mulți decât un an mai devreme.

În timp ce serviciile prestate de terți au scăzut cu 19%, reluările nete de provizioane au coborât semnificativ, de la 18 milioane de lei în 2025 la doar 7,9 milioane de lei.

Sfera financiară a înregistrat o expansiune dramatică, cu un profit financiar de 22,2 milioane de lei, față de 8,5 milioane în anul anterior, o creștere de peste 160%. Această performanță a fost propulsată de creșterea veniturilor din dobânzi cu 39,8% (la 13,9 milioane de lei) și de dublarea câștigurilor din diferențe de curs valutar, care au ajuns la 10,1 milioane de lei.

Dezvoltarea bursieră a fost dinamică!

În paralel, pierderile din curs au scăzut la 5,8 milioane de lei, de la 10,3 milioane.

Contribuții suplimentare au provenit din dividende de 3,7 milioane de lei de la societatea afiliată Evergent Investments și de 0,4 milioane de lei de la filiala Foar.

Impozitul pe profit a urcat cu 67,4%, la 19,4 milioane de lei, ceea ce a dus la o rată efectivă de impozitare de 14,9%.

Starea de lichiditate a companiei este solidă, cu un numerar și echivalente de 365,9 milioane de lei la 30 septembrie, o creștere de 16,8% față de finalul anului 2025. Acest volum corespunde a 2,40 lei pe acțiune, reprezentând aproximativ 12% din capitalizarea bursieră. Compania nu are credite bancare active, iar linia de credit de 2,5 milioane de dolari, păstrată ca rezervă de lichiditate, rămâne nefolosită. Fluxul de numerar generat de activitatea de exploatare a crescut cu 53,8%, ajungând la 100,6 milioane de lei.

Din acest flux, compania a plătit dividende în valoare de 51,3 milioane de lei și a alocat 17,1 milioane de lei pentru achiziții de imobilizări. Capitalurile proprii au atins 782,2 milioane de lei, în timp ce activele totale au ajuns la 969,4 milioane de lei. Stocurile au crescut cu 15%, la 241,3 milioane de lei, reflectând o producție în curs extinsă.

Pe planul investițiilor și extinderii, pe 30 iulie, Aerostar a semnat cu Consiliul Județean Iași două contracte de concesiune pentru o suprafață de 3.430 de metri pătrați, situată lângă Aeroportul Internațional Iași. Pe acest teren va fi construit al doilea hangar de mentenanță pentru avioane civile.

Investițiile totale din surse proprii în primele nouă luni au atins 10,2 milioane de lei, din care aproximativ 80% au fost direcționate către proiecte de dezvoltare.

Dezvoltarea bursieră a fost dinamică în 2026, cu acțiunea care a urcat de la 9,40 lei la finalul anului 2025 la 16,90 lei la 30 septembrie, o creștere de 79,8%. Un impuls major a fost înregistrat la finalul lunii iulie, când titlul a câștigat aproximativ 50% într-o singură săptămână.

Acest salt a fost declanșat de semnarea memorandumului de cooperare între Lockheed Martin și Aerostar, încheiat pe 21 iulie, pentru viitoarele radare AN/TPQ-53 destinate României, precum și de incidentele cu drone care au stimulat cererea.

La prețul de 19,75 lei, acțiunea se află la doar 2,7% sub maximul înregistrat în ultimele 52 de săptămâni, care a fost de 20,30 lei.

Indicatii de valoare arată o evaluare premiată, cu un PER calculat de BVB pe profitul anului 2025 de 30,75. Totuși, dacă se utilizează profitul din ultimele 12 luni, care se ridică la 138,7 milioane de lei, PER-ul scade la aproximativ 21,7.

Structura acționariatului este concentrată, cu IAROM S. A. deținând 71,53% din acțiuni și Evergent Investments 15,14%, ceea ce lasă doar 13,33% în mâinile altor acționari.

Tabelul comparativ al rezultatelor pe bază de nouă luni confirmă tendințele discutate anterior:

Indicator (mil. lei) | 9 luni 2026 | 9 luni 2025 | Variație Cifra de afaceri | 529,7 | 439,0 | +20,7% Fabricație produse aeronautice | 281,0 | 223,4 | +25,8% Mentenanță aviație civilă | 153,0 | 136,6 | +12,1% Sisteme pentru apărare | 85,8 | 69,1 | +24,2% Vânzări la export | 442,8 | 381,3 | +16,1% Cheltuieli de exploatare | -449,2 | -376,6 | +19,3% Profit din exploatare | 108,6 | 73,9 | +47,0% Rezultat financiar | 22,2 | 8,5 | +160,9% Profit înainte de impozitare | 130,9 | 82,4 | +58,8% Profit net | 111,4 | 70,8 | +57,4% Rezultat pe acțiune (lei) | 0,732 | 0,465 | +57,4% Marja netă (la cifra de afaceri) | 21,0% | 16,1% | +4,9 pp Cifra de afaceri T3 (iulie–septembrie) | 136,7 | 124,4 | +9,9% Profit net T3 (iulie–septembrie) | 24,7 | 24,7 | +0,2% Numerar și echivalente (30

sept.) | 365,9 | 300,8 | +21,6%

Datele prezentate au caracter informativ și nu constituie o recomandare de investiții. Cifrele financiare provin din Raportul Consiliului de Administrație și din situațiile financiare individuale neauditate ale Aerostar S. A. la 30 septembrie 2026, publicate la BVB pe 6 noiembrie 2026, la ora 8:32.

Cifrele pentru trimestrul al treilea și profitul pe ultimele 12 luni sunt calculate de Financial Market pe baza raportului semestrial din 14 august 2026 și a profitului net din 2025.

Datele de piață provin de la BVB, cu ultima tranzacție la ora 11:00, în timpul ședinței aflate în desfășurare la momentul redactării; capitalizarea, PER-ul și randamentul dividendului sunt calculate de BVB la prețul de referință de 19,80 lei.

Informațiile despre memorandumul cu Lockheed Martin și evoluția acțiunii din iulie provin din presa de specialitate.

Sursa: Financialmarket

Comentarii 0

Încă nu a comentat nimeni. Deschide tu discuția.

Adaugă un comentariu